Saç Bakımı: Kış Ayları

Saç Bakımı: Kış Ayları

Kış Aylarında Saç Bakımı

Merhabalaar,

Her mevsim saç bakımı için değişiklikler getirir. Yazın denizden, havuzdan hatta güneşten oluşabilecek yıpranmaları önlemek için bakım yaparız. Peki ya kışın? Kış ayları saçlarımız için nasıl geçer veya geçmeli?

Kış ayları soğuk ve rüzgarlı geçer. Serin rüzgarlar saçlarımıza çarpar ve nem kaybetmesine sebep olur. Nemini kaybeden şarkılar yıpranmaya ve kırılmaya meyillilerdir. Saçlar uçlarından kırılır ve uçlarından nefes alır derler. Kırık uçlu saçlar nasıl uzayabilir ki!

Peki kırıkları önlesek nasıl olur?

 

Kış aylarından işten, görüşmelerden, toplantılar ve benzeri dışarıdaki aktivitelerden dönüp eve girdiğimizde o sıcak ortam sizi içine çeker. Hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Uzun uzun maskeler, bekletmeler veya uğraş gerektiren şeyler yerine daha kolay bir bakımı nasıl yapabiliriz ki?  Çok kolay.

Biz sizler için uzunca araştırdık, bu konuda size yardımcı olabilecek iki ürün bulduk. Hatta set halinde uygun fiyatlısını bile yaptık!

Gelin ürünleri size açıklayayım;

Elseve S.O.S Onarıcı ve Koruyucu Bakım Kremi

Sloganı “1 Kullanımda 1 Yıllık Yıpranma” olan Elseve S.O.S Onarıcı ve Koruyucu Bakım Kremi alanında çok başarılı. İçeriğini Kalendula Özü ve Sermaid ile zenginleştiren krem;

  • Saçlarınızı onarmaya,
  • Saçlarınızı yumuşatmaya,
  • Yıpranmayı en aza indirmeye,
  • Kolay tarama sağlayarak kırılmalarını önlemeye,
  • Parlak ve canlı saçlarınız olmasına yardımcı olacaktır.

Saçlarınız havadan durumlarından etkilenirken eş zamanlı olarak gördüğü işlemler ile daha fazla yıpranabilir bu bakım kremi birçok alanda oluşan yıpranmaları ve sonuçlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Olan bir şeyi geri döndürmek nasıl olabilir diyorsanız, kesinlikle denemeli ve görmelisiniz. Bir kullanımda etkisi görülen bu krem;

1500 tarak darbesine 100 kez saç düzleştirmeye  1 saç açma işlemine karşı onarıcı bakım sağlıyor.

Islak saçınızın, saç boyların ve uçlarına uygulayabilirsiniz. Böylelikle saçınızın onu emmesi daha kolay olacak ve saç fiberinizi onaracaktır.

Kurutmadan önce saç boylarına ve uçlarına uygulayarak ısıdan koruyarak onarıcı bakım sağlayabilirsiniz.

Kuru saçta günlük olarak şekillendirme veya dışarı çıkma öncesi son dokunuş olarak kullanabilirsiniz. Kırık saç uçlarınızı mühürler ve onarır.

Elseve Canlandırıcı Mucizevi Yağ

Kış aylarında onarıcı bakım yaparken yıpranmış saçlarımıza canlılık katmayalım mı? Saçlarınızı daha canlı ve parlak göstermenize yardımcı olacak bu krem günlük rutininizde çantanızda bile taşımaya bayılacağınız bir ürün!

Kendisi küçük ancak işi ve işlevi gerçekten büyü olan bu krem içerisinde; 6 değerli çiçek özünün yağını barındırıyor. Saçlarınızı ağırlaştırmadan bakım yapıyor, daha yumuşak daha canlı ve daha parlak saçlar için size yardım ediyor.

Islak veya nemli saçınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. 3-4 damla elinize sıkıp ısıtarak saç uçlarından boylara doğru sürebilirsiniz. Ancak yıpranmaların çoğunlukla olduğu uçlara daha çok sürmeniz iyi olacaktır.

Saçlarınızı kolayca taramak içinde kullanabilirsiniz.

Isı öncesi işlemlerden önce veya sonra da kullanabilirsiniz.

Elseve Canlandırıcı Mucizevi Yağ saçınızın elektriklenmesini de önleyecektir.

Önerdiğim bu iki ürün Elseve S.O.S Onarıcı ve Koruyucu Bakım Kremi ve Elseve Canlandırıcı Mucizevi Yağ sizlere birçok konuda yardımcı olacak. Düzenli ve özenli kullanımda hemen etkisini gösterecek ve daha da güzel saçlara kavuşmanız için yanınızda olacaktır. Keyifli kullanımlar dilerim!

İlayda Aydemir

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.