Saç Uzatmaya Yardımcı 4 Alışkanlık

Saç Uzatmaya Yardımcı 4 Alışkanlık

Saç uzatmaya yardımcı kaliteli ürünlere ek olarak yapabileceğiniz diğer alışkanlıklar günlük rutininize katın! Zaman içerisinde ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz; saçınızı yıkadığınız su sıcaklığı, tarama süreniz yaptığınız işlemler bunların hepsi için birer alışkanlık oluşturun ve bırakın devamı gelsin.

Saç Yıkamaktan Kaçının

Paradoksal olarak, saçınızı ne kadar sık yıkarsanız o kadar hızlı kirlenir ve yağlanır. Saç derisi, saç üzerine yağ üretir, bu yıkadığınız zamanlarda bozulabilir. Bu yağlar ne kadar sık kaybolursa, saç derisi o kadar yağ üretiyor. Saçınız hafta da 3-4 kere yıkamak yeterlidir, bu yağa saç derisinin de ihtiyacı var.

Saçınızı Ilık Su İle Yıkayın

Sıcak su saç pullarına zarar vererek onları kırılgan hale getirir, kabarıklığın asıl sebebi de budur. Saçınızı yıkamak için aşırı sıcaklıktan kaçınarak ılık su ile yıkamalısınız.

Saçınızı Uzun Süre Tarayın

Fırçalama işlemi şekillendirmektense kan dolaşımını hızlandırmak için önemlidir. Günde 10-15 dakika saç taramak saç derinizi hareketlendirecektir.

Saç Tokanızı Seçin

Saçlarımızın küçük sayıda pullardan oluşan oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Sert ve sıkı elastik bantlar ve saç tokları saçı yaralar, daha kırılgan hale getirir. Saçlarınızı toplamak istiyorsanız, ipek “lastik bantlar” kullanmalısınız.

Doğru Yastık Kılıflarını Seçin

Saçınız gece boyunca üstünde yattığınız kumaş, saçınızın yapısını ciddi şekilde travmatize eder. Pürüzsüz ipekten yapılmış yatak takımlarını seçin veya uyumak için ipek bone kullanabilirsiniz.

 

 

İlayda Aydemir

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.