Saçları Uzatmak İçin Neler Yapılır?

Saçları Uzatmak İçin Neler Yapılır?

Uzun saçlar her kadının kullanmayı sevdiği saçtır. Bazı kadınlar hızlı ve kolay uzayan saçlara sahipken, bazıları ise saçlarının birkaç santim uzamasının aylar hatta yıllar aldığını görebilir.
Saçınızın neden uzamadığına dair tüm sorularınızı yanıtlayacağız, saçınızı nasıl daha hızlı uzatacağınıza dair ipuçları vereceğiz ve hızlı uzun saçlara kavuşmak için sırlarımızı paylaşacağız. Yapman gereken tek şey okumaya devam etmek.

Saçlar Neden Yavaş Uzar?

İlk olarak saç uzatma ipuçlarına geçmeden önce saçınızın neden uzamadığından bahsedelim.
Saçın her ay ortalama 1 cm uzadığını biliyor muydunuz? Bu, ortalama bir insanın saçının her yıl yaklaşık 1 cm uzadığı anlamına gelir. Bununla birlikte, saçınız hak ettiği bakımı göremiyorsa, aynı anda köklerden uzarken uçlarından da kopabilir. Bu, saçın aynı uzunlukta sıkıştığı ve saç alışkanlıklarınızı değiştirene kadar daha uzun süre uzamayacağı anlamına gelir.

İşlem Görmüş Hasarlı Saçlar

Boyama ve perma ve diğer ısı işlemleri saçın zarar görmesine, kırılmaya ve uzamasını yavaşlatmaya neden olabilecek kimyasal işlemlerdir. Saçınızı kimyasal maddelere maruz bırakmak saçınızın doğal yağlarını azaltırken, sentetik boyalar saç tellerine zarar vererek dış kütikülü kaldırır.

Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Artık saçınızın uzamamasının nedenlerini bildiğinize göre, saçınızı nasıl daha hızlı uzatacağınızdan bahsedelim.

Saçlarını Düzenli Olarak Kestir

Pek çok insan bunu duyduğunda şaşırır çünkü saçın kesilmesi genellikle uzun saçların daha hızlı uzamasına ters etki yapar, ancak saçlarınız hasar görmüşse veya saç uçlarınız çok kırıldı ise bu bir gerekliliktir.
Kırılmış saç uçları, uçlar sürekli olarak bölündüğünden ve daha çok kırıldığından, saç tellerinin aynı uzunlukta kalmasına neden olduğu için saçın büyümesini engeller. Bu ince, bölünmüş, çıkmaz uçların kesilmesi, saçların daha az kırılmaya ve daha hızlı saç uzamasına yol açmakla kalmaz, aynı zamanda saçınızın daha dolgun ve birleşimiyle daha uzun görünmesini sağlar.
Bu yüzden saçınızı üç ayda bir kestirdiğinizden emin olun.

 

Haftalık Saç Maskeleri Kullanın

Cildinizi haftalık bir yüz maskesiyle tedavi ettiğiniz gibi, saçınıza da aynı sevgi ve ilgiyi göstermeniz önemlidir. Saç maskeleri, saçınızı neredeyse anında beslemeye ve güçlendirmeye ve çok daha hızlı uzamasına yardımcı olacak güçlü bir hayati besin maddesi içerir. Saç uzamasına yardımcı olmak için saç gövdesini derinlemesine nemlendiren veya saçınıza ekstra güçlendirici protein sağlayan saç maskelerine odaklanın. En iyi kısım? İster evde kendi saç maskenizi kendiniz yapın ister bizim size önerimiz olan Dax Supergro Saç Uzatıcı Maskeyi kullanın.
Dax Supergro Saç Bakım Maskesini almak ve incelemek için tıklayın!

Adapte Dijital

See all author post

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.