Yaza Özel Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yaza Özel Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bu yaz saçınıza cildiniz gibi davranın. En güneşli günlerde saç güneş kremi kullanmak yıl boyunca daha sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmanızı sağlayacak.

Yazımızda güneşe maruz kalmanın saça nasıl etkileri olduğunu ve saç güneş kremleri ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Güneş Saçları Nasıl Etkiler?

Aşırı güneşe maruz bırakılan saçlarda pigment ve renk kaybıyla birlikte kuruluk görülür. Saç derisi de vücudumuz gibi uzun süre güneşte kaldığında yanabilir. UV ışınları saçın dış tabakasında bulunan kütikülü zayıflatır ve kurutur. Bu da nem kaybına neden olarak saçta kuruluk meydana getirir. Aynı zamanda bariyerin zarar görmesi saçın renginin solmasına ve pigment kaybına neden olur. Boyalı saçların maruz kaldığı UV ışını tüm boya işleminin boşa gitmesine neden olabilir.

Saç derinizi korumak sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Güneşten yanan bir saç derisi sadece ağrılı olmakla kalmaz aynı zamanda dökülmeye, kuruluğa ve kaşınmaya neden olur, tıpkı cildimiz gibi.

Tatil zamanlarında plajdayken ve havuzdayken saçlarınızı yüzerken kapatabilir, yüzdükten sonrasında ise bakım maskesi kullanabilirsiniz.

Saç tipinize göre uygun saç güneş kremini seçmeniz önemlidir. Saç güneş kreminizi düzenli kullanmanızın yanında sonrasında saç bakım maskesi kullanıp saçınızı kuruluktan, klordan doğabilecek hasarlara karşı koruyabilirsiniz.

Yorumla

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.